Láďove vyjadrenie okolo nominácie

Autor: Matej Kučera | 19.2.2014 o 23:06 | (upravené 20.2.2014 o 10:00) Karma článku: 3,08 | Prečítané:  385x

Celým Slovenskom otriasla šokujúca správa, že Vůjteková nominácia nebola úplne podľa jeho predstáv. Úprimne, nebola by to až taká informácia, ktorá by ma veľmi prekvapila a nevenoval som jej nejak extra pozornosť. Keď som sa však dopracoval k blogu jedného slovenského politika, ktorý sa  pánovi Vůjtkovi radil, aby bol teraz ticho a nehádzal svoju zodpovednosť na iných  tak ma to mierne (dobre, priznávam riadne) nasrdilo.

Začal som sa teda o to trošku viac zaujímať a podarilo sa mi nájsť vyjadrenie pána Vůjteka natočené na kameru. V nej hovorí:,,Ja by som.. Ja viem, na čo narážate, samozrejme... To  nebola tak úplne moja vec. Tam všetci vieme, čo sa tam stalo. Nechcem, ja som to nikdy nechcel hodnotiť a nechcem sa do toho pliesť ani teraz, a preto hovorím, že tá nominácia bola postavená tak, ako sa najlepšie dala postaviť." (zdroj na tomto linku)

 

Ok, máme základ, ale čo otázka, ktorá vo videu nezaznela? Na jednom portáli sa nachádza aj opis otázkz, z ktorej vzniklo Vůjtkovo vyjadrenie. Tá otázka znela, či by na nominácií niečo zmenil, ak by mohol. (zdroj na tomto linku)

 

Takže predpokladám, že to vyzeralo nejak takto:

 

Otázka: Pán Vůjtek, zmenili by ste niečo na nominácií, ak by ste mohol?

Odpoveď: Ja by som.. Ja viem, na čo narážate, samozrejme... To  nebola tak úplne moja vec. Tam všetci vieme, čo sa tam stalo. Nechcem, ja som to nikdy nechcel hodnotiť a nechcem sa do toho pliesť ani teraz, a preto hovorím, že tá nominácia bola postavená tak, ako sa najlepšie dala postaviť.

 

Osobne si myslím, že sa v tejto otázke narážalo najmä na nenominovanie Mira Šatana. V trénerovej odpovedi to aj dáva zmysel. Nebola to jeho vec, či si to chalani vyrozprávajú, alebo nie. Všetci vieme, čo sa stalo medzi  Nikdy nechcel ten zákrok hodnotiť a nebude ani teraz. Musel si vybrať, stavil na Zdena a postavil to najlepšie, ako mohol.

 

Takže medzi riadkami sa to dalo pochopiť aj takto:

Ja by som.. Ja viem, na čo narážate, samozrejme (na absenciu Mira Šatana)... To  nebola tak úplne moja vec (či pôjde, lebo si to chalani ešte nevykecali). Tam všetci vieme, čo sa tam stalo (zákrok Zdena na Mira). Nechcem, ja som to nikdy nechcel hodnotiť a nechcem sa do toho pliesť ani teraz (hodnitiť zákrok Zdena na Mira), a preto hovorím, že tá nominácia bola postavená tak, ako sa najlepšie dala postaviť.

 

Niektoré média však napísali jeho vyjadrenie následovne:

„Nominácia celkovo nebola úplne moja vec. Všetci vieme, čo sa stalo. Nechcem to hodnotiť a do toho teraz pliesť, preto hovorím, že sme nomináciu zložili najlepšie ako sme mohli," (zdroj na tomto linku)

Áno, oproti video-vyjadreniu to síce je zmenené len minimálne, ale aj tak to dáva mierne iný zmysel. V tomto vyhlásení je hlavnou pointo naozaj fakt, že nominácia nebola úplne v jeho kompetencií a nechce ju teraz hodnotiť.

Vo videuvšak nikdy nepovedal o tom, že NOMINÁCIA nebola jeho vecou. Povedal, že vie, na čo novinár narážal a že to nebolo celkom jeho vecou, lebo všetci vieme, čo sa tam stalo. Čiže vyjadrenie, ktoré sa začína slovom ,,nominácia" je mierne upravené. Podľa môjho názoru sa pán Vůjtek vyjadroval čisto k nenominácií Mira Šatana z dôvodu nevyriešenia konfliktu so Zdenom Chárom. Je však celkom možné, že som to len ja zle pochopil a pán Vůjtek bol kvôli vrchnosti donútený zobrať iný káder, ako pôvodne chcel. Úprimne, nebolo by ma to prekvapilo. Netreba zabúdať na to, že zvyšok vyjadrenia (ak pokračoval), na videu nie je.

 

Týmto blogom som len chcel priniesť do tejto ,,kauzy" novú teóriu a pohľad. Ako som už však spomínal, kľudne sa môžem mýliť, ako to pán Vůjtek vlastne myslel a len to priveľmi analyzujem, až som to preanalyzoval. Každopádne, som zvedavý na tlačovku s hodnotením. Možno po nej budem(e) múdrejší.

 

 

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

KOMENTÁRE

Extrémizmus neprišiel s Kotlebom. Ani s ním neodíde

Ak chceme systém naozaj ochrániť, nečakajme, že to za nás vybaví Najvyšší súd.

ŽENA

Sex s robotom: Môžu napodobeniny nahradiť vzťah so živým partnerom?

Vývoj sexuálnych pomôcok prekračuje hranice.


Už ste čítali?